رده محصول

تماس با ما

جمعیت: +8613083898828

فکس: + 86-571-88220651

پست الکترونیکی:Sales@gear-sprocket.com

اضافه کردن: شنهوا جاده، Hangzhou، ژجیانگ، چین

صفحه اصلی > اخبار > محتوای
نحوه انتخاب کمپرسور هوا در صنایع غذایی Jul 13, 2020

در هنگام انتخاب کمپرسور هوا برای فرآوری مواد غذایی ، از کمپرسورهای هوا بدون روغن اکثراً استفاده می شوند و همچنین از نوع پیچ هستند تا از کیفیت محصول اطمینان حاصل شود. بنابراین بسیاری از مردم اینجا سؤال می کنند ، آیا با انتخاب یک کمپرسور هوا که فاقد روغن باشد ، می توان کیفیت محصول را تضمین کرد؟ از آنجا که کمپرسور هوا مورد استفاده در صنایع غذایی باید مشخصات کم سر و صدا را رعایت کند و محیط آن نیاز به تمیز بودن دارد ، کمپرسور هوا بدون پیچ روغن الگویی است که معمولاً در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

برنامه در این صنعت این نکته را نشان می دهد ، حالت کاربرد دستگاه پنوماتیک. از گاز فشرده شده با مقداری فشار که از آن تخلیه می شود ، برای ارتقاء عملکرد تجهیزات بعدی استفاده می شود. در این زمان ، گاز فشرده به طور کلی با مواد غذایی ارتباط مستقیم ندارد ، بنابراین کیفیت گاز فشرده شده خیلی بالا نیست.

برای چنین کاربردهایی ، فشار تخلیه گاز فشرده شده در حدود 0.06 میلی آمپر است و مصرف بنزین عموماً براساس مقیاس پردازش است. حالت دستگاه منبع هوا از کمپرسورهای بدون پیچ روغن استفاده می کند تا بطور مداوم از گاز فشرده شده تمیز استفاده کند که مستقیماً با مواد غذایی تماس می گیرد. به اصطلاح تماس غیرمستقیم بدان معنی است که هوای فشرده در تماس مستقیم با غذا و نوشیدنی نیست بلکه از طریق سایر رسانه ها مانند تمیز کردن قوطی ، بطری های نوشیدنی و پر کردن نوشیدنی در تماس با مواد غذایی یا نوشیدنی است.

اگرچه گفته می شود در حال حاضر ارتباط مستقیمی با مواد غذایی وجود ندارد ، اما کیفیت گاز فشرده شده نیز بسیار بالا است. فشار دبی گاز فشرده شده در حدود 5 / 0-0 / 0 میکرومتر است. از طریق این دو کاربرد ، ثابت شده است که استفاده از کمپرسورهای هوا بدون پیچ روغن در صنایع غذایی دارای خصوصیات راحتی ، کم سر و صدا ، تعمیر و نگهداری ساده و کاربرد آن است.